Правила

10 основних правил алтимату

1. Поле
Поле – прямокутної форми із зонами на кожному кінці. Розміри поля – 100 на 37 метрів, із зонами по 18 метрів. У зальній версії гри розмір майданчика – 20 × 40 м з зонами довжиною по 6 метрів.

ultimate_field_2013
2. Початок гри
Початок розіграшу кожного очка починається з побудови команд на лініях зон, які захищають команди. Команда, що захищається, вводить диск у напрямку нападаючої команди.

3. Рахунок
Кожен раз, коли гравець нападаючої команди ловить диск в зоні суперника, нападаючій команді зараховується очко. Після кожного забитого очка, команди починають захищати ту зону, яку вони атакували в попередньому розіграші і гра поновлюється згідно п.2.

4. Рух диска
Диск може пересуватися за допомогою пасу товаришеві по команді в будь-якому напрямку. Гравець, що володіє диском, має 10 секунд для пасу(8 секунд в зальній версії). Захисник, що прикриває гравця з диском, рахує від 1 до 10 з перервою в секунду.

5. Зміна володіння
Якщо пас не закінчений (тобто диск торкнувся землі або чого-небудь за полем або був перехоплений), то команда, що захищалася, отримує володіння диском і стає нападаючою.

6. Заміни
Заміни гравців можуть проводитися після очка, або під час перерви через травму. Кількість замін не обмежена(після очка можна замінити всіх гравців на полі).

7. Безконтактно
Фізичний контакт між гравцями не допускається. Заважати руху гравців забороняється. Вихоплювати диск з рук суперника також заборонено.

8. Порушення
Порушення відбувається в результаті фізичного контакту гравців протилежних команд. Якщо в результаті порушення відбувається втрата диска, то гра поновлюється, як якби не було зміни володіння. Якщо гравець, що порушив правила, вважає, що він їх не порушував, то диск повертається гравцеві, який його кинув перед цим.

9. Суддівство
Гравці самостійно несуть відповідальність за дотримання правил і самі вирішують виниклі спірні питання.

10. Дух гри
У алтиматі особливе значення надається чесній грі і майстерності. Дух змагання вітається, але ніколи не на шкоду взаємній повазі гравців, дотриманню правил або задоволенню від гри.
Повні правила: >Переглянути<