Основи ловлі

Ловля в алтимат фризбі – це навик, який часто сприймається як щось звичайне і тому не тренується, коли насправді вона повинна бути наріжним каменем розвитку кожного гравця: хороша ловля – це результат техніки, як і будь-який інший навик. Існує думка, що якщо приймаючий отримує в руки диск, він повинен його зловити. Це не завжди справедливо, але можна стверджувати, що команди, які зможуть повністю позбутися від втрат при прийомі в грі, будуть процвітати.

Втрати – це індивідуальні помилки, вони найчастіше не є результатом поганої концентрації.

Два найважливіших правила ловлі:

 1. Приймаючий повинен бути завжди сфокусований на диску
 2. Приймаючий повинен ловити двома руками, всякий раз, коли це можливо (стрибок, падіння, висока швидкість і так далі – мало вагомі причини для того, щоб не намагатися зловити двома руками)

Очевидно, гравець повинен бути в змозі прочитати диск, бути в змозі оцінити шлях до нього, бути в курсі поведінки захисників і меж поля. Але як тільки позиція на полі обрана, ловля фактично стає справою концентрації і умінь.

Використання двох рук дозволяє гравцеві внести корективи в ловлю в разі отримання не надто якісного пасу або зміни траєкторії диска через вітер. Ловля двома руками також збільшує швидкість підготовки диска для наступного пасу. Звичайно, коли того вимагає ситуація, гравець може ловити однією рукою, але це повинно бути скоріше винятком, ніж правилом.

Ловля двома руками, може бути розділена на три категорії, кожна з яких має на увазі використання певної техніки. До них відносяться:

 • Ловля високих пасів (вище плеча) – двома руками, з великими пальцями під кромкою диска
 • Середні паси (між талією і плечем) – ловля бутербродом/крокодилом (pancake catch)
 • Низькі паси (нижче талії) – двома руками, з великими пальцями на верхній поверхні диска.

Ловля бутербродом (pancake catch) – це найнадійніший стиль ловлі, гравці (особливо недосвідчені) повинні використовувати його щоразу, коли це можливо.

Пенкейк:

 • Це найбезпечніший спосіб зловити диск
 • Приймаючі повинні прагнути підставити корпус (живіт) під диск (це може означати, підстрибнути, нахилитися, ковзати на колінах або навіть впасти) і зловити диск між двох долонь.
 • Приймаючий повинен зосередити увагу на центрі диска
 • Руки повинні бути перпендикулярні в формі «пащі крокодила», долоні на відстані 10-25см одна від одної.
 • Приймаючий повинен бути обережний при прийомі швидкого пасу, він може відскочити, перш ніж ви стиснете руки. Щоб уникнути цього спробуйте зігнутися вперед і допомогти тілом зафіксувати диск.
 • Це кращий варіант прийому диска в вітряну погоду.

Винятком з цього варіанту ловлі є ситуація, коли ваш захисник близько позаду вас. В такому випадку краще ловити диск двома руками витягнутими вперед, щоб захисник не зміг дотягнутися до нього в стрибку. При прийомі бутербродом захисник може вибити у вас диск до моменту фіксації.

Ловля двома руками за ободок (великі пальці знизу):

 • Ідеально, коли диск приходить вище рівня плечей.
 • Приймаючий повинен зосередитися на передньому краю диска і повинен взяти його за обидві сторони переднього краю. Приймаючий повинен пам’ятати про кут, під яким до нього приходить диск, і захопити обід відповідно.
 • Великі пальці повинні бути спрямовані один на одного, вказівні пальці повинні лягти на диск у формі піраміди.
 • Приймаючий повинен пам’ятати про швидкість обертання диска, так як добре закручений диск може вирвати з рук погано сконцентрованого приймаючого.

Ловля двома руками за ободок (великі пальці зверху):

 • Ідеально, коли диск приходить нижче талії (особливо кидки нижче коліна).
 • Приймаючий повинен зосередитися на передньому краї диска і повинен взяти його за обидві сторони переднього краю.
 • Великі пальці повинні бути спрямовані прямо на диск.

Ловля однією рукою:

Найбільш ненадійний варіант ловлі диска через велику кількості втрат. В ідеалі ловити однією рукою можна тільки в тому випадку, якщо ловля двома руками не можлива. Диск повинен бути пійманий так, щоб сила обертання диска була направлена ​​в руку, а не з неї. Це означає, що ловити форхенд і бекхенд необхідно різними способами.

Незалежно від типу лову, приймаючий повинен вчитися “атакувати” диск і ловити його в максимально ранній позиції (або в найвищій точці). Очікування диска при прийомі дає додаткові можливості захиснику. Щоб зменшити шанси захисника гравці повинні активно прагнути зловити диск якомога раніше.

Це означає що гравці повинні:

 • Бігти на диск, а не чекати його
 • Максимально витягати руки до диска
 • Не намагатися отримати додаткових метрів через уявний нещільний захист
 • Не чекати диск в зоні

Для того щоб приймати диск якомога раніше, потрібно вміти читати диск; вміти оцінювати кут і швидкість польоту диска і вибирати максимально зручну точку, в якій диск може бути спійманий. Вміння читати диск і вибір правильної позиції на полі, багато в чому є результатом досвіду і практики.

Нарешті, приймаючий, під час ловлі, повинен завжди пам’ятати про те, що диск добре закручений! Це важливо, оскільки напрям і сила обертання диска впливає на ловлю, і потенційно, може привести до втрати. Сила обертання диска дуже мало впливає на прийом “бутербродом” і незначно на прийом двома руками за кромку.

При лові однією рукою, як уже говорилося раніше, потрібно стежити за тим, щоб сила обертання диска, була спрямована в руку. Зазвичай для цього необхідно знати, як диск кинутий і як поставити руку, щоб мінімізувати небезпеку втрати.

Обертання диска також може допомогти при прийомі. Якщо вміти підставити руку правильно, то диск ніби вкручується неї.

Під час розкидування (тренування кидків) намагайтеся ловити різними способами. Міняйте руку, яка у вас знаходиться зверху під час ловлі бутербродом – то лівою зверху, то правою.

При хороших кидках не буде великою різниці, але в разі кривого пасу, наприклад, коли диск відхиляється направо від вашого тіла, буде простіше зловити його з лівою рукою зверху, і те ж саме для лівої сторони – права рука зверху. Чим більш зручними будуть для вас обидва способи ловити диск, тим більшь природно буде для вас ловити диск правильно.

Я гарантую, що кількість неспійманих пасів зменшиться, якщо ви будете працювати над цим.

На цьому відео Rob показує як правильно ловити диск різних ситуаціях:

Дивіться також: Прийом диска