Захист виграє чемпіонати

«Напад збирає стадіони, захист виграє чемпіонати»

Є кілька основних елементів в захисті, які зроблять твою гру і гру команди на порядок краще.

По-перше, форс .

Хороший форс – це 50% успішного захисту. Необхідно бути більш активним при форсі. Потрібно вести себе майже «як клоун», постійно рухаючись. Це змушує гравця з диском нервувати і він не ризикує з прокидуваннями, вибираючи більш безпечні кидки. При цьому не треба рухатися бездумно, стеж за рухами і фейками розкидуючого, старайся передбачити його дії.

На частку секунди озирнися і визнач звідки є «загроза», щоб розуміти який кидок очікувати. Якщо ти звик блокувати щільно людини з диском, ніколи не роби це після столу 5. Привчи себе відступати злегка, щоб розкидає не скористався твоїм щільним захистом і не прокинув пас, оголосивши при цьому фол, це зіграє лише на руку нападу.

При захисті людини без диска, НІКОЛИ не стій до нього прямо лицем, а до диска спиною. По-перше, тобі просто можуть закинути за спину. По-друге, гравець може зробити крок на тебе, посадити тебе на п’ятки і піти в іншу сторону, цих метрів йому буде досить щоб бути вільним для пасу. По-третє, якщо він вирішить обійти тебе у тебе займе набагато більше часу на розворот. Тому намагайтеся позиціонувати себе так щоб одночасно відрізати від відкритої зони, бачити свого гравця і одночасно знати де знаходиться диск. Завжди старайся бути попереду свого суперника, між ним і диском. Багато хто вважає що це питання фізичної підготовки. Частково. Але багато в чому ти просто психологічно не можеш змусити себе постійно відрізати суперника від пасу і тому бігаєш за ним ззаду як собачка. Навіть на дуже високому рівні не завжди вдається перебороти цю звичку. Тому над цим треба постійно працювати.

І нарешті спілкування! Комунікація на полі грає ключову роль, особливо в захисті. Це допомагає знати де твій гравець, де людина з диском, звідки чекати загрозу, куди летить диск і т.д. Бажано заздалегідь визначити хто кому підказує і які слова ви використовуєте щоб замість підказок не було просто незрозумілого шуму.

І найголовніше – святкуйте і підтримуйте один одного. Немає нічого гіршого для суперника коли при вдалому захисті або забитому поінті вся команда стоїть на вухах, і одночасно немає нічого кращого для мотивації партнерів по команді ніж підтримка, поради та похвала після відіграного поінта!

Всі ці пункти це основа захисту. Якщо ти доведеш їх до автоматизму то твоя гра стане на порядок кращою і можна буде переходити до більш складних елементів захисту! Хай щастить!