Історія алтимату

Історія алтимату англійською мовою:

Багато історичних фотографій: https://www.flickr.com/photos/joeseidler/albums/72157632589671906

Першими, хто почав грати в алтимат, були учні школи Коламбія (Columbia High School). Спочатку це був лише спосіб приємного проведення часу. Восени 1967 року Джоел Сільвер запропонував сформувати команду фризбістів. Ця пропозиція була схвалена, а потім відкладена. Суперечки про фризбі тривали довгий час, залишаючись при цьому досить несерйозними. Однак, в 1968 році були організовані регулярні гри. Саме цей рік і вважається роком винаходу алтимату.

Перші правила (1970, 1973) дозволяли бігати з диском і включали лінії боротьби за диск і положення поза грою. Але з часом Сільвер, Хеллрінг і Хайнс почали змінювати правила. Поступово виключили біг з диском і положення поза грою, були встановлені правила для захисту. Будучи не в змозі вдало визначити поняття порушення, вони згадали фразу одного гравця, сенс якої тепер визначає фол: «Фол – будь-яка дія, достатня для того, щоб викликати гнів твого опонента». Що в кінцевому підсумку і призвело до того, що зараз називається Дух Гри.

Влітку 1970 року група молодших учнів Коламбії – включаючи Саммерса, Ларрі Шіндель, Ірва Калба і ін., відомих також як Richmond Avenue Gang (RAG) – запросили команду CHS (TheColumbiaHighSchoolVarsityFrisbeeSquad) зіграти з ними. RAG програли 47-28, проте ігри цих команд тривали до кінця літа. Так був започаткований щорічний матч на честь Дня подяки між командою Коламбії і її випускниками – ця традиція існує і до цього дня. Гравці RAG розіслали правила в багато інших шкіл на півночі Нью-Джерсі, пропонуючи їм створювати свої власні алтимат команди. Millburn High School відгукнулися на цю пропозицію і 7 листопада 1970 року відбулася перша міжшкільна гра: Millburn проти більш досвідчених Columbia. CHS виграли 43-10 на своїй стоянці для автомобілів. Гру висвітлювали Newark Evening News (колишня Каламбіан). До моменту відкриття конференції New Jersey Frisbee навесні 1971 року його налічувала 5 команд: Columbia, Dumont, Mill-burn, Mountain (зараз West Orange), і Nutley. «Ми хотіли поширити гру по всьому світу» – сказав Саммерс, згадуючи 24-годинну поїздку на міжнародний турнір фрісбі в Upper Peninsula, Mich. «Ми доносили до людей істину як проповідники». Саммерс і його послідовники були попередниками цілого покоління молоді, які проводили кожен уїк-енд в поїздках – бідні, брудні й голодні. Тим часом випускники Columbia організовували команди в своїх коледжах і університетах. Хайнс влаштувався в Princeton, Лейвант заснував команду в університеті Yale, а Саммерс – команду Tufts. Перше змагання між коледжами (Rutgers проти Princeton) відбулося 6 листопада 1972 року на 103-ту річницю першої футбольної гри між коледжами на тому ж місці в університетському містечку Rutgers New Brunswick. Ця гра і повторний матч роком пізніше були єдиними іграми між коледжами за всю кар’єру Хайнса. Хайнс домовився, щоб гру показали по центральному телебаченню, а коментатором був відомий Джим Баутон – колишній нападник команди Yankees. «Це було дуже захоплююче», – сказав Хайнс. «Я був знервований і дуже серйозно думав про перемогу. Це була неймовірно рівна гра, від початку до кінця, і Баутон був дуже здивований: яка все ж хороша була ця гра – Алтимат ».

Перший організований турнір, Національний Університетський Чемпіонат, відбувся 25-го квітня 1975. Вісім команд взяли участь на турнірі в Єльському університеті. Університет Rutgers виграв фінал проти Політехнічного інституту Rensselaer з рахунком 28-24. У 1976 Єльський турнір був розширений і перейменований в Національний Алтимат Чемпіонат Літаючої тарілки. Rutgers переміг знову. У 1975 алтимат був також введений в Світові Чемпіонати Літаючої тарілки.

Перший документальний фільм про Алтимат (1981)

У 1983 році був проведений перший Світовий Алтимат Чемпіонат в Gothenburg, Швеція. Європейські країни були представлені національними збірними. Дві клубних команди, представляючи США, виграли чоловічі і жіночі дивізіони, в категорії юніорів виграла збірна Фінляндії.

У 1989 алтимат був представлений як спорт під час Світових Ігор в Карлсруе, Західної Німеччини.

У 2001 алтимат був включений як спорт в Світових Іграх в Акіті, Японія, поряд з гольф диском.

WUCC 2002 у Гаваях був найбільшим чемпіонатом, з більш ніж 2300 гравців з 120 команд від 24 країн.

Історія створення літаючого диска

Існує кілька версій щодо того, як був винайдений диск. Але основна версія така: в кінці 19 століття Вільям Рассел Фрісбі став власником компанії, яку пізніше назвав своїм ім’ям Фрісбі Бейкінг Компані. Пироги цієї компанії продавалися разом з підносами, які за формою нагадували сучасні літаючі диски.

Ці пироги купували студенти Єльського університету, які і помітили, що ці підноси добре літають.

В кінці 40-х років ХХ століття в американському суспільстві була популярна тема невпізнаних літаючих об’єктів. Цим скористався Уолтер Фрідеріх Моррісон. Він придумав в 1948 році «літаючу тарілку», яка зовні нагадувала НЛО (фінансував захід Уоррен Франскайоні). Однак цей перший диск був невдалим. Після ряду удосконалень і експериментів тарілка із пластику, зроблена Моррісоном в 1955 році, стала непогано літати над землею і перетворилася в ходовий товар, а в 1957 з його згоди літаючі тарілки почали випускати під торговою маркою «Pluto Platter» компанії «Wham-O» в Сан-Габріелі. Патент на Frisbee ™ був виданий 30-ого вересня 1958р. Одна буква була навмисно змінена, щоб Frisbie Pie Company не могла висувати претензії на назву.

Уолтер Фрідеріх Моррісон помер у віці 90 років у своєму будинку в Монро, штат Юта, 9 лютого 2010 року.

Дивіться також:

Кидки: бекхендфорхендхаммер
Правила: 10 простих правилповні правила

About

Add your preferred text here as a footnote to remind your visitors why they are here.

This theme is completely responsive out of the box, as has been built to play nice with every screen size.

Delight your visitors with an amazing experience while they browse your site and read your content.

Recent News