Що таке алтимат

Алтимат (Ultimate) – динамічний командний ігровий вид спорту з літаючим диском фризбі.

Гра ведеться двома командами на прямокутному полі з зонами на кінцях. Мета гри: пасуючи диск між гравцями своєї команди, необхідно зловити його в зоні суперника. Гравець, що володіє диском, переміщатися по полю не може. Гравці протилежної команди повинні збити чи перехопити диск в повітрі, або змусити суперників зробити неточний пас, щоб отримати диск і почати свою атаку.

Відео:

Що таке алтимат
Ігрові моменти
Повна гра

Дехто називає його «алтимат фризбі», дехто – просто «фризбі». Але справжня назва цього спорту з літаючим диском – «алтимат». Алтимат – це командний вид спорту, для гри в який використовується літаючий диск. Цей спорт унікальний тим, що в ньому немає суддів – гравці самі вирішують спірні ситуації між собою. Щоб це було можливим, гравці повинні поважати один одного. Ця повага називається «Духом гри».

Дух гри і відсутність суддів існують на всіх рівнях змагань, аж до чемпіонатів світу.

Що ж в цьому спорті такого, що дозволяє назвати його великим?

У цій грі стать значення не має. На всіх рівнях турнірів існують як чоловічі, жіночі, так і змішані команди.

Це дуже доступний спорт. Все, що потрібно для гри – це поле, диск і вісім конусів, щоб позначити площадку для гри.

Алтимат – атлетичний спорт. Він допомагає підтримувати хорошу фізичну форму. Зрозуміти і придбати необхідні для гри навички досить легко. Сама гра дуже цікава і захоплююча.

Короткі правила алтимату

1) Поле – прямокутної форми із зонами на кінцях. Розміри центральної частини поля – 64 на 37 метрів, із зонами по 18 метрів, прилеглими до коротких сторін поля. У зальної версії гри розмір майданчика – 20 × 40 м з зонами довжиною по 6 метрів.

2) Початок гри – початок розіграшу кожного поінту починається з побудови команд в зонах, які вони захищають. Команда, яка буде в захисті, вводить диск у напрямку нападаючої команди. Команди, згідно з правилами, по 7 гравців (по 5 гравців при грі в залі або на пляжі).

3) Рахунок – кожного разу, коли гравець нападаючої команди ловить диск в зоні суперника, нападаючій команді зараховується поінт. Гра поновлюється (згідно п.2) після кожного поінту.

4) Рух диска – диск може пересуватися за допомогою пасу товаришеві по команді в будь-якому напрямку. Гравець, що володіє диском, (“розкидуючий”) має 10 секунд для пасу. Захисник, що прикриває розкидуючого, ( “блокуючий”) голосно рахує від 1 до 10 з перервою в секунду.

5) Зміна володіння – якщо пас не закінчений (тобто диск торкнувся землі або чого-небудь за полем або перехоплений), то команда, яка була в захисті, отримує володіння диском і стає нападаючою.

6) Заміни – заміни гравців можуть проводитися після поінта, або під час зупинки гри через травму.

7) Безконтактно – фізичний контакт між гравцями не допускається. Перешкоджати руху гравців забороняється. Фізичний контакт є порушенням правил.

8) Порушення – порушення відбувається в результаті фізичного контакту гравців протилежних команд. Якщо в результаті порушення відбувається втрата диска, то гра поновлюється, як якщо б не було зміни володіння. Якщо гравець, що порушив правила, вважає, що він їх не порушував, то диск повертається на крок назад, до гравця, який його кинув.

9) Суддівство – гравці несуть відповідальність за порушення правил і меж поля. Гравці самі вирішують спірні питання які виникають.

10) Дух гри – в алтиматі особливе значення надається чесній грі і майстерності. Змагальний дух вітається, але ніколи не на шкоду взаємній повазі гравців, дотриманню правил або задоволенню від гри.

Дивіться також:

Кидки: бекхенд, форхенд, хаммер

Правила: повні правила

About

Add your preferred text here as a footnote to remind your visitors why they are here.

This theme is completely responsive out of the box, as has been built to play nice with every screen size.

Delight your visitors with an amazing experience while they browse your site and read your content.

Recent News