Що таке алтимат

Алтимат (Ultimate) – динамічний командний ігровий вид спорту з літаючим диском фризбі.

Гра ведеться двома командами на прямокутному полі з зонами на кінцях. Мета гри: пасуючи диск між гравцями своєї команди, необхідно зловити його в зоні суперника. Гравець, що володіє диском, переміщатися по полю не може. Гравці протилежної команди повинні збити чи перехопити диск в повітрі, або змусити суперників зробити неточний пас, щоб отримати диск і почати свою атаку.

Відео:

Що таке алтимат
Ігрові моменти
Повна гра

Дехто називає його «алтимат фризбі», дехто – просто «фризбі». Але справжня назва цього спорту з літаючим диском – «алтимат». Алтимат – це командний вид спорту, для гри в який використовується літаючий диск. Цей спорт унікальний тим, що в ньому немає суддів – гравці самі вирішують спірні ситуації між собою. Щоб це було можливим, гравці повинні поважати один одного. Ця повага називається «Духом гри».

Дух гри і відсутність суддів існують на всіх рівнях змагань, аж до чемпіонатів світу.

Що ж в цьому спорті такого, що дозволяє назвати його великим?

У цій грі стать значення не має. На всіх рівнях турнірів існують як чоловічі, жіночі, так і змішані команди.

Це дуже доступний спорт. Все, що потрібно для гри – це поле, диск і вісім конусів, щоб позначити площадку для гри.

Алтимат – атлетичний спорт. Він допомагає підтримувати хорошу фізичну форму. Зрозуміти і придбати необхідні для гри навички досить легко. Сама гра дуже цікава і захоплююча.

Короткі правила алтимату

1) Поле – прямокутної форми із зонами на кінцях. Розміри центральної частини поля – 64 на 37 метрів, із зонами по 18 метрів, прилеглими до коротких сторін поля. У зальної версії гри розмір майданчика – 20 × 40 м з зонами довжиною по 6 метрів.

2) Початок гри – початок розіграшу кожного поінту починається з побудови команд в зонах, які вони захищають. Команда, яка буде в захисті, вводить диск у напрямку нападаючої команди. Команди, згідно з правилами, по 7 гравців (по 5 гравців при грі в залі або на пляжі).

3) Рахунок – кожного разу, коли гравець нападаючої команди ловить диск в зоні суперника, нападаючій команді зараховується поінт. Гра поновлюється (згідно п.2) після кожного поінту.

4) Рух диска – диск може пересуватися за допомогою пасу товаришеві по команді в будь-якому напрямку. Гравець, що володіє диском, (“розкидуючий”) має 10 секунд для пасу. Захисник, що прикриває розкидуючого, ( “блокуючий”) голосно рахує від 1 до 10 з перервою в секунду.

5) Зміна володіння – якщо пас не закінчений (тобто диск торкнувся землі або чого-небудь за полем або перехоплений), то команда, яка була в захисті, отримує володіння диском і стає нападаючою.

6) Заміни – заміни гравців можуть проводитися після поінта, або під час зупинки гри через травму.

7) Безконтактно – фізичний контакт між гравцями не допускається. Перешкоджати руху гравців забороняється. Фізичний контакт є порушенням правил.

8) Порушення – порушення відбувається в результаті фізичного контакту гравців протилежних команд. Якщо в результаті порушення відбувається втрата диска, то гра поновлюється, як якщо б не було зміни володіння. Якщо гравець, що порушив правила, вважає, що він їх не порушував, то диск повертається на крок назад, до гравця, який його кинув.

9) Суддівство – гравці несуть відповідальність за порушення правил і меж поля. Гравці самі вирішують спірні питання які виникають.

10) Дух гри – в алтиматі особливе значення надається чесній грі і майстерності. Змагальний дух вітається, але ніколи не на шкоду взаємній повазі гравців, дотриманню правил або задоволенню від гри.

Дивіться також:

Кидки: бекхенд, форхенд, хаммер

Правила: повні правила