Що таке фризбі

Фризбі – це літаючий диск.

Часто словом «фризбі» називають будь-які літаючі диски, а також ігри з ними. Це не зовсім коректно, оскільки «Фризбі» (від англ. Frisbee) – зареєстрована торгова марка компанії Wham-O. Зараз диски компанії Wham-O рідко використовують в іграх, професіонали надають перевагу дискам від Discraft (на малюнку вище зображено диск цієї фірми).

Істория фризбі

В кінці 40-х років ХХ століття в американському суспільстві була популярна тема невпізнаних літаючих об’єктів. Цим скористався Уолтер Фрідеріх Моррісон. Він придумав в 1948 році «літаючу тарілку», яка ззовні нагадувала НЛО (фінансував захід Уоррен Франскайоні). Однак цей перший диск був невдалим. Після кількох удосконалень і експериментів тарілка із пластику, зроблена Моррісоном в 1955 році, стала непогано літати над землею і перетворилася в ходовий товар, а в 1957 з його згоди літаючі тарілки почали випускати під торговою маркою «Pluto Platter» компанії «Wham-O» в Сан-Габріелі. Патент на Frisbee ™ був виданий 30-ого вересня 1958р.

Винахідник фризбі – Уолтер Фредерік Моррісон

В той же час студенти Єльського університету у вільний від навчання час кидали один в одного бляшаними підставками для пирогів фірми Frisbie Pie Company. Назва «фризбі» була настільки популярною серед студентів, що представники Wham-O перейменували свої літаючі тарілки на Frisbee. Одна буква була навмисно змінена, щоб Frisbie Pie Company не могла висувати претензії на назву.

Оригінальна підставка для пирогів «Фризбі Пай Компані»
Трейлер документального фільму про літаючі диски

Хронологія появи ігор з літаючим диском: