Корисні поради

Catch Both Ways

Коли ви просто кидаєте з кимось диск, намагайтеся ловити його «крокодилом» двома способами – з правою і з лівою рукою зверху. При ловлі хорошого, точного пасу, різниці ви практично не відчуєте, а ось диск, що летить з правого боку, простіше зловити з лівою рукою зверху. І навпаки. Чим частіше ви будете ловити диск правильно на тренуваннях, тим частіше ви будете робити це і в відповідальних іграх. Зменшення безглуздих втрат при лові гарантовано!

Pushups and Crunches

Робіть перед сном 50 віджимань і 50 раз качніть прес. Через кілька тижнів ви виявите зміни в силі вашого кидка і станете більш різким.

Always Be Moving

Намагайтеся весь час перебувати в русі (або хоча б робіть вигляд). Як в атаці, так і в захисті. Це служить принаймні трьом цілям:

1.Коли ви граєте в захисті, ви практично весь час дивитеся на свого гравця. Буває досить корисно хоч іноді дивитися на поле, щоб оцінити обстановку. Якщо ваш гравець не рухається, то вам зробити це набагато простіше і безпечніше. Відповідно, коли ви атакуєте і рухаєтеся, ви не залишаєте своєму захиснику такої халявної можливості!

2.Для вашого опонента буде абсолютно руйнівним бачити вас повним сил (навіть якщо ви просто робите вигляд) в кінці пекельного поінта в четвертій грі турніру. Це значно збільшить ваші шанси виграти цей поінт.

3.Кращі каттери постійно рухаються. У момент, коли в грі щось відбувається, вони готові реагувати, причому часто швидше, ніж їх захисники – адже вони вже знаходяться в русі.

Backhand Power

Є хороший спосіб поліпшити ваш бекхенд. Знайдіть собі партнера для кидків і встаньте на відстані 10-15 метрів один від одного. Кидайте бекхенд, але при цьому весь час тримайте ноги трохи ширше ширини плечей (не відривайте їх від землі!). Додайте трохи обертання торсу перед кидком. Це змусить вашу руку рухатися правильніше і додасть диску більше обертання, що сприятливим чином позначиться на його стабільності під час польоту.

Після 10 хвилин таких кидків, можете починати кидати з випадом. Досить імовірно, що сила і стабільність вашого бекхенда значно збільшиться.

Bring Your Disc

Намагайтеся завжди мати при собі літаючий диск, і в будь-який вільний час крутіть, підкидайте і всіляко вправляйтеся з нею. Багато хто скаже, що все це абсолютно безглуздо, і рівень гри ні крапельки не змінить. Не слухайте їх – ви будете краще і надійніше, якщо комфортно почуваєте себе з диском в руках.

Water

Випивайте склянку води перед сном і відразу після пробудження.

Confidence

Не даруйте ні в якому разі нікому свою перемогу до початку гри. Коли я через поле дивлюся на хлопця, якого буду тримати в захисті, я думаю саме про це. Це не означає, що я недооцінюю його можливості. Якщо ваш підопічний відмінний каттер, зрозумійте, що він швидше за все захоче робити, і плануйте свою поведінку відповідно до цього. Яким би він не був крутим, ви краще. Завжди будьте впевнені в цьому. Багато хто назве це зухвалістю, але я називаю це вірою в себе.

Improvement

Складіть список (бажано на папері) тих речей, які ви робите добре, і тих, які не дуже. Для кожного пункту другої частини знайдіть гравця, який відмінно володіє конкретним досвідом, і поговоріть з ним про це. Або (і) подивіться, як він використовує це в грі. Немає жодної людини, яка була б хорошою у всіх аспектах гри. Слідкуйте за іншими гравцями і розвивайте себе, беручи від кожного краще.

Fingernails

Обов’язково підстригайте нігті перед важливим змаганням. Але не напередодні ввечері, а за день-два. Якщо ви випадково пошкодити що-небудь, вам знадобиться хоча б 24 години, щоб пошкодження зажило і не завдавало дискомфорту.

Low Hands

Тримайте свої руки низько, коли маркуєте. Всупереч вашим очікуванням, піднімати руки виходить набагато швидше, ніж опускати. Тут гравітація вас не врятує.

My Bad

Ніколи не кажіть «перепрошую» або «бл … ..», коли ви зробили поганий кидок, перш, ніж він привів до зміни володіння. Дивно, але якщо ви показуєте, що берете на себе відповідальність за помилку, приймаючий частіше втрачає або просто вже не викладається на повну.

Ну і ще майте на увазі – якщо був оголошений пік або фол, не треба відразу кидати грати. Найчастіше кидок, після якого оголосили пік, буває збитий. Це втрата. А фол може бути скасований.

Pack the Night Before

Збирайте речі ввечері перед від’їздом на турнір. А краще ще раніше. Ви ж не хочете знову забути щось важливе?

Catching High Hammers

Щодо хаммерів, які летять вище твоєї голови. Не намагайся ловити їх, як звичайний високий кидок (4 пальця на верхній кромці, великий палець знизу). Замість цього підніми великий палець вгору (твоя рука повинна тепер трохи нагадувати чашку). У звичайного високого кидка під кромкою є зручне місце для великого пальця, а ось коли диск летить хамером цього місця немає і диск часто буде битися об твій великий палець і відлітати. Деякі можуть сказати, що можна ловити як зазвичай (великий палець знизу) і просто захоплювати чотирма пальцями зверху за зручну для цього кромку диска. Щоб це зробити, необхідно стрибати на кілька сантиметрів вище (так як ми не можемо просто так поліпшити стрибок на ці сантиметри, то доводиться знижувати момент стрибка, коли ти можеш дістати диск), а іноді ці кілька сантиметрів і роблять всю гру.

Accountability

Завжди зберігайте в собі вкрай високий рівень відповідальності. Хороші гравці думають про те, що вони зробили неправильно в ті моменти, коли їх команді занесли поінт або коли їх жорстко надерли в одну хвіртку. Кращі гравці думають про свої помилки постійно, навіть якщо виграють, навіть якщо з великим рахунком. Ми повинні продовжувати вдосконалюватися, навіть якщо граємо добре. Якщо вам прокинули форс – варто це запам’ятати і зробити висновки, навіть якщо в результаті диск був перебитий і ви занесли поінт.

Baby Powder

Перед поїздкою на довгий турнір (або досить жаркий) подбайте про те, щоб з вами була дитяча присипка. На другий день турніру ви зрозумієте, що це була гарна ідея. Я небайдужий до Johnson & Johnson, оскільки вона не містить кукурудзяний крохмаль.

Quick Catch and Throw

Працюйте над швидкою ловлею і віддачею пасу в той момент, коли ваше тіло ще перебуває в русі. Це надзвичайно ефективно, коли ви отримуєте пас на дамп або свінг-перевод і тут же віддаєте пас вперед. Цей кидок вважається просунутим, так як не так просто запустити диск рівно і точно, якщо у вас ще немає стабільної точки опори.

Throw Placement

Якщо ви хочете стати хорошим розкидуючим, вчіться кидати диск в певні частини тіла приймаючого. Робіть так, щоб йому було простіше закрити диск корпусом від свого захисника, робіть так, щоб було зручно відразу віддати диск в темп. Досягніть того, щоб кожен гравець у вашій команді хотів отримувати диск саме від вас.

Being Casual

Іноді здається, що круті гравці діють на поле недбало і розслаблено. Бути розслабленим – це добре, а ось недбалість часто призводить до результату, який ви не очікуєте (ви не ловите прості паси, або у вас вихоплюють в останній момент стовідсотково ваш диск). Будьте зібрані і сконцентровані під час ігор. Залиште недбалість для вечірки, після якої ви виграєте турнір.

Rituals

Знайдіть певні речі, які допомагають вам і команді зібратися перед важливою грою. Це може бути що завгодно – від улюбленої пари шкарпеток на ногах, до бадьорящої пісні або особливої вправи на розминці.

Skying

Боротьба в повітрі:

Вкрай небажано нав’язувати боротьбу в повітрі, перебуваючи в атаці. Хороші гравці стануть між своїм захисником і місцем, де вони впевнені в своєму прийомі, створюючи тим самим вільний простір. Ключовий момент: не грати в атаці і в захисті однаково. В атаці намагайтеся взяти диск при першій же можливості, в найвищій точці. У захисті краще грати з гравцем, а не з диском (звучить нелогічно, правда?). Поки ви не впевнені на 100% що переб’єте диск, не відпускайте свого гравця від себе. Стій з ним, і або ви обидва прочитаєте диск невірно, або ти зможеш перебити його тоді, коли диск наблизиться.

На заняттях з боротьбою в повітрі приділяйте однакову увагу ловлі як правою, так і лівою рукою, а також стрибкам з будь-якої ноги. Якщо ти біжиш позаду свого гравця, і до вас летить повільний, високий аутсайд бекхенд, то правильніше буде ловити його правою рукою. У зворотному випадку (аутсайд форхенд) краще ловити лівою рукою після стрибка з правої ноги. Так у вас буде кращий кут прийому і менше ймовірність сфолити на противнику (не кажучи про те, що ловити доведеться не за саму кромку диска).

І, нарешті, якщо ваш гравець зайняв позицію, з якої зібрався стрибати за диском і боротьба в повітрі стала неминучою, не соромтеся уповільнити крок, щоб почати розбіг перед стрибком за диском, це не зашкодить висоті вашого стрибка. Ваш гравець швидше за все буде стрибати строго вертикально і не зможе скорегувати напрямок стрибка, давши вам перевагу.

Train Hard Over Break

Тренуйся на межі сил. Моя 3х3 команда просто ЗНИЩИТЬ вас, якщо зайдете до нас у понеділок.

Do not Get Beat Early

Ніколи – повторюю, ні в якому разі – не дозволяйте вашому гравцеві обіграти вас в перші три поінти гри. Якщо мені, як далекому лонгу, вдається заносити диски на початку гри, моя впевненість зміцнюється, і я продовжую обігравати свого гравця тим же шляхом весь залишок гри. Краще пропустити перші 3 диска у впертій боротьбі, ніж пропустити 2 диска з трьох легкою занедбаністю.

Dictate Early

Багато команд, і моя в тому числі намагаються грати через 4 осіб, з метою занести поінт за 5 пасів. Якщо вам вдасться запобігти далеким пасам на початку поінта, то атакуюча стратегія багатьох ваших суперників розвалиться, як картковий будиночок. Це не означає що потрібно стояти в 10 метрах за гравцем даючи йому 25 метровий простір для катів, але потрібно думати про те, як віджати суперника від зони, а потім ставити чіткий форс. Коли суперник почне хвилюватися і стане кидати хаки (зауважте, хаки, а не кидки), ваш захист стане перебивати набагато більше дисків.

High Catches

Коли ловиш диск двома руками, високо над головою, оприділи одну руку, яку ти використовуєш як основну і другу руку, як другорядну. Це схоже на баскетбольний кидок: є кидкова рука і другорядна, яка стабілізує м’яч. Я вважаю за краще ловити правою і використовувати ліву як направляючу для диска.

Imaginary Lines

Коли ти виходиш кидати диск на вулицю з друзями, намалюй навколо себе уявні лінії і старайся залишатися «в полі» коли приймаєш диск. Хороші спортсмени стежать за тим, щоб залишатися в полі під час ловлі, і це для них природно. Хороші лонги відпрацьовують рухи ніг і увагу до роботи ніг, в той же час не втрачаючи концентрацію на прийомі диска.

Vary Throwing Speed

На розкидуванні з друзями намагайтеся варіювати швидкість ваших кидків. Відмінні хендлери можуть не тільки кидати надійно на будь-які дистанції або під різними кутами, а й з різною швидкістю.

3 on 3

Якщо ти грав 3 на 3 в цьому році, грай і в наступному. Якщо не грав, то почни в наступному. 3 на 3 – це весело; простий, нехитрий, веселий алтимат.

Laying Out

Якщо у тебе є проблеми, щоб змусити себе зробити лейаут за диском тоді перед грою або тренуванням настройся, виріши для себе, що ти стрибнеш за першим же диском, що летить поруч з тобою. Якщо ти промахнешся, то вставай і відпрацьовуй маркером, але шанси що ти візьмеш диск або що твій гравець буде більш невпевнений при наступному каті – зростуть.

Play, play, play

Грай в алтимат. Мені останнім часом було важче і важче писати поради і на секунду мені здалося, що я видихнувся. Але мій сокомандник мені вчасно нагадав, що я просто давно не грав в алтимат. Кращий спосіб прийти у форму для алтимату – грати в алтимат. Кращий спосіб відчувати себе комфортно в алтиматі – грати в алтимат. Кращий спосіб стати кращим алтимат-гравцем – грати в алтимат.

Being in Shape

Ніколи не дозволяй своїй фізичній формі стати твоїм слабким місцем. Приведи себе в потрібну форму перед турніром і займайся іншими аспектами своєї гри. Немає нічого гіршого, ніж бути слабкою ланкою в команді через те, що ти просто “не в формі”. Але не забувай, що на тренуваннях потрібно відпрацьовувати навички, а не приходити в форму. Втім, одне іншому не заважає.

Long Gains

Якщо ви спіймали дальній пас не в зоні, то краще, що ви можете зробити – це розвернутися і віддати диск на дамп (і навпаки, якщо ви біжите за цим гравцем, найкраще буде прийняти дамп). В іншому випадку у вас буде 2 варіанти: або доведеться добігти до зони і зробити кат назад на диск (а це займає дуже багато часу), або прийняти широкий обвідний пас, що йде з-за спини (що, звичайно багатообіцяюче, але дуже важко виконати) . Краще прийми дамп, дозволь гравцеві зробити кат самому і занесіть поінт.

Something Small

Не кажучи про речі, які мені потрібні безпосередньо в грі, маленькі паперові серветки – найважливіша річ, яку я кладу в сумку перед турніром. Я не просто витираю ними обличчя і руки. Я залишаюся неймовірно сфокусованим, завдяки ним. Неважливо, що це: рушник, фляга або думка. Знайдіть річ, яка допомагає вам залишатися зосередженим на тому, що зараз важливо.

Two-Handed Layouts

Відпрацьовуйте ловлю обома руками при лейауті. Це може бути інтерпретовано двома способами і обидва однаково важливі. По-перше, практикуйте ловлю двома руками в лейауті (зазвичай це потрібно коли ти біжиш за диском і тобі потрібно стрибнути, щоб наздогнати його біля самої землі, однак якщо у вас достатньо часу, то надійніше буде просто нагнутися на бігу, а не стрибати) . Не ловіть диски «крокодилом» в лейауте, краще тримайте руки долонями догори, як якщо б ловили однією рукою, за обідки, це більш надійний спосіб. А по-друге, практикуйтеся в ловлі як лівою, так і правою рукою в лейауті. Навчитися цього простіше, ніж навчитися ловити однією рукою диски з обох сторін однаково добре.

Seeing Through the Mark

Один з аспектів хорошого форсу полягає в тому, щоб хендлер думав про маркера більше, ніж про сам кидок. Навчися дивитися на поле крізь маркера, коли диск у тебе. Вміти це так само важливо, як і, наприклад, вміти вести м’яч, дивлячись на поле і не дивлячись на сам м’яч в баскетболі або футболі. Цей навик можна поліпшити, роблячи фейки і крутячись навколо опорної ноги, де б то не було, з маркером або без. Також можете попросити товариша відволікати вас на форсі, щоб ви могли попрацювати над концентрацією. Можна додати, що коли у вашого маркера виходить на вас тиснути, можете вибивати його з колії оголошеннями «фаст каунт» та інших недотримання. Це золота середина між зосередженістю на кидку і зосередженістю на грі в цілому. І взагалі, не соромтеся оголошувати порушення.

Plays

Перед турніром перегляньте різні ігри майбутніх ваших суперників. Уявіть себе на різних місцях і в різних ролях на полі. Уявіть собі, що ви будете робити в цих ситуаціях, щоб виробити тактику для майбутніх ігор.

Jumping Rope

Кращий спосіб поліпшити свій стрибок, стати швидше на форсі і навчитися різко змінювати напрямок ката – скакалка. Мій улюблений режим це 15-20 хвилин стрибків, хвилина стрибків / хвилина відпочинку, близько 120 стрибків за хвилину. Робіть 1000 стрибків в день і ви дуже швидко помітите різницю.

Run Fast, Think Slow

Біжи впевнено, думай розмірено.

Hamstrings

Не шкодуйте часу на розминку зв’язок ніг. І справа не тільки в профілактиці травм. Добре розім’яті, прогріті ноги позитивно впливають на ваші кидки, як бекхенд так і форхенд. Якщо вам здається, що ви в хорошій формі, але ви швидко втомлюєтеся від кидків, то проблема напевно в зв’язках ніг.

Winter Break

Як не втратити форму через перерву.

Силові вправи: знайдіть на тижні час для занять і перемішайте вправи так, щоб у вас були вправи на кожну групу м’язів в будь-який день. Хороші вправи: прес, трицепси, підтягування. Ідеальні вправи: присідання, «художник», «бігун».
«Художник»: візьміть по 4-6 кілограмовій гантелі в кожну руку. Піднімайте по черзі витягнуті руки до рівня очей перед собою долонями вниз. Робіть 3 підходи по 12 разів кожною рукою (з боку повинно виглядати так, як ніби ви художник, який малює на мольберті перед собою). Зверніть увагу: «художник» – це важлива вправа, я навіть не згадаю, скільки гравців травмувало свої руки в лейауті. Це дуже хороша вправа, щоб запобігти таким травмам. Вона сильно зміцнює ваші суглоби і зв’язки.

«Бігун»: візьміть в кожну руку 3-5 кілограмову гантелю і починайте робити рухи руками наче біжите, але стоячи на місці. Також, 3 рази по 12 підходів, тобто 12 разів правою, 12 лівою.

Бігові вправи: намагайтеся бігати стільки, скільки зможете, але зробіть навантаження. Бігайте один день на довгі дистанції, а на наступний день візьміть дистанцію коротшу. Наприклад 8 кілометрів на перший день і 5 в другій. Можете також варіювати швидкість вашого бігу, від марафону до спринту. На витривалість: як можна більше стрибайте зі скакалкою, особливо в дні коли ви займалися швидким бігом, тому що в цей день вже було тренування на швидкі скорочення м’язів ніг. Щоб зміцнити м’язи стопи робіть наступну вправу: закрийте очі і зберігайте рівновагу, стоячи на носочку однієї ноги протягом однієї хвилини. Потім поміняйте ногу. Робіть це кожен день, особливо якщо у вас були травми голеностопа.

Алтимат: більше грайте, більше кидайте, більше обговорюйте, більше розмірковуйте.

Play Through Fouls

Коли ти кидаєш диск, робиш кат, стрибаєш за диском або ловиш його, грай так, як ніби проти тебе взагалі не можуть сфолити. Дуже багато прокидувань через форс не відбувається через те, що хендлери боятися удару по руці. Кращі гравці грають так, як ніби поруч і немає нікого, хоча завжди уявляють собі ситуацію на полі.

Warmup Throws

Коли ви починаєте розминати кидки перед тренуванням або грою, встаньте подалі (в 30-40 метрах) від вашого партнера, а потім вставайте ближче. Поки ваші м’язи не розігріті, ваша точність залишає бажати кращого, але на такій дистанції промах в 2 метра не так важливий. Коли ви розігрілися, наближайтеся ближче і відточуйте влучність.

Transitions

Є різні точки зору на питання про те, що робити, якщо ти в лейауті перебив диск. Хтось каже, що потрібно побудувати стек, після чого почати атаку, а хтось, що потрібно скористатися перервою, щоб віддихатися. На мій погляд, краще рішення – це якомога швидше перейти в атаку. Ваш захисник буде фізично і подумки пригнічений. Якщо ви занесете цей диск або хоча б зможете скинути його хорошим катом, то він буде повністю розбитий до кінця гри, а то і до кінця нетривалої кар’єри.

Lazy Throws

Не дозволяйте звичці ліниво кидати диск проявитися в вас.

1. Якщо ти хочеш кинути форхенд, повністю поміняй хват диска з бекхенда на форхенд і різко кинь. Навіть якщо ваш маркер вас упустив, все одно, кидати з неправильного хвату це погана звичка.
2. Навіть якщо ти хочеш зробити швидкий кидок на коротку дистанцію, абсолютно неприпустимо робити кидок від зап’ястя без руху навколо опорної ноги. Хороший маркер зможе його перебити, а також катеру буде важко зрозуміти, що ви збираєтеся віддати пас, що призведе до багатьох непорозумінь і, в результаті, втрат диска.

Take a Break

Знаєте, сьогодні у мене немає для вас поради. Я зіпсував цілу стопку паперу, намагаючись написати для вас щось хороше, що зможе зробити хоч одного гравця трохи краще, показати якийсь аспект гри з іншого боку. Так ось, що я сьогодні хочу сказати … це досить очевидно, повинен сказати. Час від часу, робіть перерву від тих речей, якими займаєтеся кожен день. Ти повернешся до справи повним сил, з вогнем в очах і з серйозними намірами. Дуже може бути, що у вас буде краще виходити. Якщо ви ходите на алтимат, щоб відпочити від навчання – це прекрасно. Якщо ви ходите на навчання, щоб відпочити від алтимату – це навіть ще краще.

Throwing Deep

Дуже, ну дуже часто, початківці значно змінюють рух руки при кидку, коли справа доходить до дальніх кидків. У хороших хендлерів рух руки при коротких кидках і при довгих кидках майже не відрізняється. Значно сильніше змінюється швидкість обертання і «клацання», підкручування в кінці кидка. Щоб відпрацьовувати дальні кидки пробуйте кидати різкі короткі паси з більшим обертанням. Як тільки ваші короткі кидки перестануть хитатися, а диск буде летіти паралельно землі протягом усього польоту, можете переходити до далеких кидків. Вони кидаються, в цілому, так само, лише збільшіть швидкість замаху і швидкість обертання диска.

Be Ruthless

Не соромся бути абсолютно безжалісним в перших іграх турніру. І чим довшим і напруженішим очікується турнір, тим більш безжальними ви повинні здаватися. Закінчуйте ігри якомога швидше, гучніше і впевненіше, щоб уникнути втоми і зарядитися впевненістю, що допоможе в решті турніру.

Attack the Disc

При лові диска намагайтеся ніби атакувати диск, особливо при поганій погоді. Якщо уважно подивитися на хороших гравців, то ви побачите, що вони в стрибку намагаються зробити замах, після чого з силою вдарити диск, закривши на ньому руки. Якщо ви будете чекати, поки диск потрапить до вас в руку, то ви хапаєте його за кромку, що небажано. Якщо ви навчитеся цьому, то помітите, що ваші гравці уникають робити лейаута за вашими дисками.

Buddy Up

Знайди в команді кого-небудь, кого ти міг би назвати своїм партнером, хто зможе вказати тобі, якщо в тебе з’являється погана звичка, або не посоромився б вказати на твої помилки. Наприклад, Роман завжди стежить за тим, щоб я відмінно проводив час на полі, тому що він знає, що я граю найкраще, коли я радію грі. Якщо ви знайдете таку людину, то ви обидва станете кращими гравцями.

Music

Коли ви їдете на турнір, захопіть плеєр і велику колекцію інструментальних, бажано класичних, треків. Це служить великій меті. Якщо, наприклад, ви намагаєтеся підготувати доповідь до важливого заліку або іспиту, сидячи в шумному приміщенні (скажімо, зал очікування на вокзалі), то буде дуже до речі створити музичний бар’єр, який допоможе вам зосередитися. Я особисто віддаю перевагу концертам для скрипки Моцарта 1-5.

Eye Contact

Хороший каттер завжди встановлює зоровий контакт з хендлером під час кату. Іноді це допомагає хендлер підказати каттеру напрямок руху, куди хендлер хотів бути віддати пас, але більш важливий зворотний ефект. Якщо захисник каттера серйозно відтіснив свого гравця від відкритої зони, то каттер поглядом може показати, що він збирається зробити кат по закритій зоні, щоб хендлер зробив фейк, розгойдавши і скинувши маркера для кидка в закриту.

Playing Smart Ultimate

Не так давно я запитав у Романа і Артура, чому вони, на їх погляд, домоглися певного успіху в алтиматі. Я і сам думав про це раніше і прийшов до висновку, що ні Роман, ні Артур не назвали. Вони обидва – феноменально розумні алтиматери. Не намагаюся їх принизити, але я не думаю що атлетизм – їхня сильна сторона, хоча вони обидва незрівнянно кращі атлети, ніж можна подумати, дивлячись на них. Вони дуже неординарно дивляться на алтимат і думають про нього не так як інші. А потім вони виходять на поле і втілюють все, про що вони говорили. Якщо ти фантастичний атлет і при цьому дуже розумний, то тоді тебе не зупинити. На жаль, атлетизму не можна навчити, але розумному алтимату – можна. І шлях до цього лежить через гру в команді і на межі сил.

Throwing to Open Space

Якщо уважно подивитися на хороших каттерів, то можна побачити, як вони створюють порожній простір для своїх катів. На місці хендлера, найкращим кидком буде такий, який пролетить через цей порожній простір, дозволяючи катеру взяти диск в тому місці, в якому йому буде зручно, і дозволить йому відрізати свого захисника від диска.

One Solid Fake

Коли ви хочете скинути вашого маркера фейком, щоб зробити кидок в закриту, запам’ятайте: набагато ефективніше зробити один хороший фейк, ніж 5 невеликих, жоден з яких не обдурить маркера. Хороший маркер просто пропустить повз себе будь-який ваш рух, крім тих, які можуть привести до кидка. Відпрацьовуйте кидки перед дзеркалом, щоб вивчати, які рухи найбільш переконливі. Кращий фейк – той, який в точності повторює всі рухи кидка, крім самого кидка. Це змусить маркера відрізати можливий кидок, що дозволить вам виконати той кидок, який ви насправді запланували.

Lifting

Помітив недавно, коли піднімав штангу. Якщо я перед підходом думаю, що буде нелегко, виходить нелегко. А якщо я налаштовую себе на легкий підхід, то виходить легко. І так в усьому: в кожному кидку, грі або турнірі – вони настільки складні, наскільки ти переконав себе в цьому. Переконай себе, що ти готовий, що ти краще, що ти знаєш, що робити і що ти здатний це зробити. І тоді ти зможеш.

Keep in Touch

Підтримуйте зв’язок зі старими друзями. У цьому семестрі я зрозумів, що втратив контакт з багатьма дуже хорошими друзями, і відновлення цих зв’язків зробило моє життя кращим. Хороші друзі завжди залишаються хорошими друзями. Салют вам!

The Two Elements of Throwing

Розділи свій кидок на 2 частини. Перша – це замах. Поклади диск на позицію, коли ти готовий до кидка і єдине що залишилося- рух вперед. Друга частина – сам кидок. Випрямити руку, стежачи, щоб диск був паралельний землі. Неточні, тремтячі кидки зазвичай виходять, якщо не ділити кидок на 2 ці частини.

Visualize

Коли ви біжите, піднімаєте штангу, плаваєте або ще якимось чином тренуєтеся на знос, тримайте в голові наступну картину. Це може бути хлопець, якого ти на голову перестрибнув, з запасом обігнав в забігу до зони, або просто противник, який від втоми зігнувся і тримає руки на колінах. Тримайте цей образ перед очима.

Your Body

Дбайте про своє тіло, особливо напередодні відповідального або тривалого турніру. Це допоможе вам в самій грі і допоможе відновлюватися між іграми. Найближчим часом у нас буде тиждень порад від запрошених мною гостей. Вони висвітлять важливі аспекти здоров’я, експертами в яких є.

Bring It

Запаліть ваші тренування. Робіть що хочете, але вам потрібно завестися на наполегливу роботу. Якщо вийде, то це позитивно позначиться на вашій грі. Вкрай важливо, щоб тренування проходили інтенсивно, з іскрою. Це зробить їх продуктивнішими і веселішими.

Eating Right [from Jon Jay]

Перед тренуваннями: Намагайтеся їсти за 2-3 години перед тренуваннями, максимум 4. У раціоні повинні переважати вуглеводи (наприклад, макарони, хліб з висівками або грубого помелу, бобові, банани, картопля, але не картопля-фрі). Ця їжа постачає енергію поступово, а не відразу, що вбереже вас від виснаження. З’їжте що-небудь білкове, але пам’ятайте, що в гамбургері немає енергії, яка вам знадобиться на тренуванні.

Після тренувань: надзвичайно важливо добре поїсти якомога швидше після навантажень. Це допоможе вашому організму максимально наростити м’язову масу, відновити запаси витрачених мікроелементів і бути готовим до завтрашнього дня. Якщо ви їсте протягом 20-30 хвилин після тренування, то вам варто вибрати джерело «швидкої» енергії (сік, Powerade, апельсини) плюс вуглеводи і протеїн. В такому короткому проміжку часу ваш організм здатний швидко відновити сили. Якщо ваша вечеря вас чекає не раніше ніж через годину-дві, то вам потрібен повноцінний раціон. Салат прекрасно підійде. Їжте фрукти і овочі щодня. Пийте багато води, щоб в тілі завжди був запас вологи. По можливості, їжте якомога частіше, але меншими порціями. У солодощах і фастфуді, в принципі, немає нічого поганого, якщо вони не заміняють собою більш здорову їжу в вашому раціоні.

Hands [from Josh Champagne]

Щоб комфортно грати в алтимат, необхідно стежити за здоров’ям ваших рук. Пошкодження пальців ускладнять ваші кидки і ловлю, і додадуть дискомфорту в будь-яку дію з диском. Це просто, але іноді з доглядом за руками можуть виникати проблеми.

1. Ніколи не обкушуйте нігті або шкіру на пальцях. У мене з цим були деякі труднощі. Якщо у вас є така погана звичка, під час читання, наприклад, то спробуйте замінити її іншою. Я, наприклад, п’ю воду, коли читаю.

2. Зволожуйте руки після прийняття душу. Так, саме так, користуйтеся лосьйонами. Якщо ви порізалися, то з часом рана загоїться, але цей процес прискориться, якщо ви будете тримати поріз в чистоті і захищати його пластиром або рукавичками. Кажуть, вазелін теж непогано прискорює загоєння. Зверніть увагу: не використовуйте лосьйон прямо перед грою, це зробить руки слизькими, самі розумієте, чим це загрожує.

3. Якщо граєте на холоді, то краще купіть рукавички з дірками під великі пальці. Це запобіжить відтоку тепла від зап’ясть, що сильно вам допоможе.