Прийом диска

Як правильно ловити фризбі?

1. Звикайте відразу правильно ловити диск. Правильно значить тільки двома руками. Помістіть одну долоню «зверху» диска, а іншу – «знизу», як показано на малюнках. Це найнадійніший спосіб фіксації диска.

Ловля диска двома руками (вид збоку)Ловля диска двома руками (вид знизу)

Відео-приклад:

2. Навчіться «читати» траєкторію польоту диска: стежте за тим, в який бік він обертається, з якою швидкістю летить. Дивіться уважно на диск, починаючи з того моменту, коли він «входить» до вас в руки і до тих пір, поки ви остаточно не зафіксували його.

3. Не бійтеся не впіймати диск. З кожної втрати робіть для себе висновки, відповідаючи на питання «Чому я не зловив диск?». Це дозволить вам в майбутньому уникнути подібних помилок та додасть впевненості у власних діях.

4. Найважливіший пункт після п.1. Намагаючись спіймати диск, ви повинні рухатися на нього. Не в сторону, не назад, а вперед – на диск, щоб якомога швидше скоротити відстань між вами і диском, тим самим практично не даючи супернику шансу для перехоплення.

Прийом диска двома руками
Прийом диска однією рукою

Як правильно ловити «хаммер»?

Хаммер – це особливий кидок, коли диск летить верх дном по траєкторії, що має форму дуги. Навчитися добре ловити «хаммери» можна тільки практикуючись, практикуючись і ще раз практикуючись. Необхідно навчитися «читати» траєкторію польоту «хаммера» і тим самим передбачати те, куди він впаде.

Щоб впевнено зловити диск, що летить верх дном, необхідно зафіксувати кисть долонею вгору і, в той момент, коли диск опуститься на неї, відразу вхопитися за ободок диска великим пальцем.

Якщо ж за диском доводиться стрибати, то його зручніше зловити, витягнувши руку вгору і розгорнувши кисть долонею вниз.

Політ диска

Коли проводиться довгий або високий кидок, то для того, щоб зловити диск необхідно передбачити траєкторію його руху або «прочитати диск»

На траєкторію польоту диска впливають: швидкість диска, кут нахилу, тип кидка.

Перше, що ви повинні оцінити – це швидкість польоту диска. Це допоможе вам визначити наскільки далеко він полетить. Тим самим ви можете визначитися наскільки швидко вам потрібно бігти.

Поки біжите, озирніться на диск і зверніть увагу на його кут нахилу. Скорегуйте свій рух згідно його нахилу: якщо нахил диска більше 45 °, щодо землі, то довжина дуги дуже сильно скоротиться, що означає, що диск різко завалиться до землі. Якщо ж кут нахилу менше 45 °, то дуга буде довшою, плавною і поступово «заверне» в бік обертання диска.

При форхенді і бекхенді диск обертається в протилежні сторони (при «форхенді» проти годинникової стрілки, а при «бекхенді» – за годинниковою). Тому необхідно враховувати і тип кидка, оскільки від обертання залежить те, в який бік почне «завалюватися» диск: вліво або вправо.

В який момент потрібно ловити диск?

Навчившись «читати» диск, потрібно навчитися ловити його в правильний момент. Чекати диск на місці його приземлення набагато зручніше, ніж бігти за ним слідом до кінцевого пункту призначення.

Прочитавши політ диска, постарайтеся дочекатися потрібного моменту для стрибка, щоб зловити диск на якомога більшій відстані від землі і суперників.

Детальне відео про прийом диска

Дивіться також: основи ловлі диска